stressed-5-simple-ways-to-prevent-burnout/

۵ راه ساده مراقبت در برابر استرس

مراقبت در برابر استرس موضوعی است که همه ما باید به آن توجه بیشتری داشته باشیم. من به تازگی از طریق یک تکنولوژی جدید به نامKijini  صدایم را تست کرده ام. این برنامه تُن صدای شما را برای ویژگی های شخصیتی و کمبودهای تغذیه آنالیز می کند. خیلی جالب است. صدای من نشان داد که لوتئین و ویتامین های ب بدنم کم است که به راحتی درمان می شود. بخش مربوط به شخصیت نشان داد که خیلی کم خودم را ابراز می کنم. تعجب آور هم نبود. چه کسی این طور نیست و چگونه میتوانیم آن را درست کنیم؟ بیشتر داستانهای موفقیت، امروزه برگرفته از افسانه های یونانی هستند.
الگوهای ما نیمه خدایانی مانند اُپرا، تونی رابینز و بیانسه هستند که ما آنها را تحسین می کنیم و با کمی ترس با قدم های خودمان از آنها پیروی می کنیم. بنیانگذاران مشاغل و شرکت‌ها، قهرمان هستند و با وجود دستاوردهای بسیاری که داشته اند، هنوز هم قبل از شام پیلاتس انجام می دهند. چنین دستاوردهایی باید الگوی ما در زندگی باشند.
در حالیکه ما سعی می‌کنیم که شادترین و سالم‌ترین نسخه از خودمان باشیم، به دنبال موفقیت مالی نیز هستیم که بوسیله ساعت های طولانی کار سخت به دست می آید. همانطور که به دنبال بهترین زندگی هستیم به دنبال زندگی کاری متعادل هم هستیم و اگر نتوانیم به آن دست پیدا کنیم احساس بدی پیدا می‌کنیم. واقعیت این است که استرس دارد ما را از بین می‌برد. ما می‌بینیم که بیماریهای روحی و جسمی از طریق استرس ایجاد شده یا بدتر می شوند. یک نفر از هر دو نفر مرد و یکی از هر سه نفر زن در دوران زندگی شان با سرطان مواجه می شوند.
۴۰ میلیون نفر در ایالات متحده از مشکلات اضطراب رنج می‌برند و ۴۷ درصد از پزشکان ما حداقل یکی از علائم فرسودگی را نشان می دهند. تقریباً همه امروزه به خودشان کم توجه هستند که اگر بررسی نشوند منجر به فرسودگی های ناشی از استرس و بیماری می‌شود. اما لازم نیست این طور پیش برود. من چند راه بسیار ساده پیدا کرده ام که از فرسودگی جلوگیری می‌کند.

۱ – مشغول بودن را با کسب و کار اشتباه نگیرید
به حجم کاری تان نگاه کنید و هر بار که کاری را انجام می دهید این سوال را از خودتان بپرسید: “آیا این کار بر زندگی و کار من اثری مثبت و طولانی مدت می گذارد ؟ ” اگر پاسخ نه بود پس به احتمال زیاد ارزش انجام دادن ندارد.
۲-  چیزی به اسم خودساخته وجود ندارد.عادت کنید که کمک بخواهید
از این فرمول ساده استفاده کنید تا بتوانید از دیگران درخواست کنید. مشخص کنید که چه کسی می تواند به شما کمک کند. بپرسید که آیا می‌توانید از آن‌ها چیزی بخواهید یا نه. درخواست واضح خودتان را با زمان مشخص شده بیان نمایید و از آنها سپاسگزاری کنید. اگر کمکی نکردند بپرسید که چه کسی می تواند کمک کند. موفقیت شما در گرو توانایی شما برای درخواست کمک است.
۳ – روز یکشنبه را مقدس نگهدارید
دلیل موجهی وجود دارد که ادیان، یک روز مقدس را برای استراحت دارند. این کار برای داشتن سلامتی روحی و جسمی است. بودایی ها یک تمرین ساده به نام “روز گردان” دارند که در آن یک روز کامل را در میان هفته به استراحت، مدیتیشن، خلق آثار هنری و مراقبه می گذرانند و این کار به آنها کمک هم می کند. من پس از استراحت، در محل کار، خلاقیت زیاد و حس کنجکاوی تازه ای را حس می کنم
۴ – به فکر غدد فوق کلیه باشید.
استرس به غده ی فوق کلیه شما فشار می آورد و موجب خستگی مفرط می شود و ما اغلب با نوشیدن کافئین بیشتر، آن را پنهان می کنیم. وقتی من شروع کردم از مکمل‌های استاندارد درنامین استفاده کردم، انرژی ام بطور مشهودی افزایش پیدا کرد. شما همچنین می توانید از مکمل های ریحان مقدس استفاده کنید یا چای آن را بنوشید تا مانع از تولید کورتیزول در بدن تان شوید (هورمون استرس که موجب می‌شود سن ما بالا برود و خسته شویم) من الان هر دو را انجام می‌دهم و حس می کنم که تمرکز و توانایی دستیابی به اهداف بزرگ درمن افزایش پیدا کرده است. فراتر از آنچه فکر میکردم ممکن است اتفاق بیفتد.
۵-  مدیتیشن کنید (تا مجبور به استفاده از دارو نشوید)
مردم موفق دنیا این کار را انجام می‌دهند. ساعت دیجیتالتان را روی ۵ دقیقه تنظیم کنید و راحت بنشینید. یک دم عمیق از طریق بینی تان با ۵ شماره بکشید و با ۵ شماره بازدم را انجام دهید این کار را انجام دهید تا تایمر شما صدا بدهد. تعداد آن را به مرور افزایش دهید. مربی من قبلاً به من مخلوط کن بدون در می گفت. زمانی من به دنبال شرکت چای خود به نام “ژِنا جیپسی” بودم و مدیتیشن می‌کردم. این کار، فعالیت‌های آگاهانه و توانایی من برای درک فرصت‌ها را افزایش داد و توانستم عاقلانه تر و مطمئن تر عمل نمایم. این کار برای نقش من به عنوان والدین و نقش من برای کسب و کارم حیاتی است، زیرا هرج و مرج ها را بطور قطع از بین میبرد.
من یک برنامه دیگر با آنالیزور صدا برنامه ریزی کردم و پیش بینی من این است که لوتئین و ویتامین ب من اینبار نرمال خواهد بود. زیرا من مکمل‌ها را خریدم و دوز آنها را سه برابر کرده‌ام. اما فکر می کنم تحلیل شخصیتی ام تغییری نکرده است. من عقیده دارم که وجود، اصل ماجرا است در حالیکه عده ای می گویند خودتان را ابراز نمی کنید. من به دنبال دیدگاه دیگری هستم…  سفر، برای یک قهرمان سالم‌تر “بال هاییمان را باز کنیم”
این که خودمان را کم ابراز می‌کنیم گرایشی است که بیشتر ما در مسیر رسیدن به موفقیت تجربه می کنیم ،اما این یک شیوه زندگی نیست. ما نمی توانیم با چند عادت ساده و سالم تعادل و توازن را برقرار کنیم.
پسین برای موفقیت و سفر شما است.
شما انگیزه ندارید. دلیلش هم این نیست که شما تنبل هستید یا هدفی ندارید. حتی بزرگترین ستاره ها، ثروتمندترین تجار و موفق ترین ورزشکاران هم بعضی وقت ها احساس کم گشتگی می کنند. چیزی که باعث می شود انگیزه شان را بدست بیاورند، کنجکاوی آنها در این مورد است که چقدر بهتر و سریع‌تر می‌توانند باشند.

فراتر از هر چیزی کنجکاو باشید. این کنجکاوی شما را به سمت هدف و موفقیتتان پیش می‌برد.

1 دیدگاه

به گفتگوی ما بپیوندید و دیدگاه خود را با ما در میان بگذارید.

دیدگاهتان را بنویسید