howtoeliminatedistractions

حواس پرتی و 6 روش رهایی از آن

هر چیزی به توجه شما نیاز دارد. امروزه ایمیل و شبکه‌های اجتماعی همه در هر لحظه‌ای جلب توجه می کنند. هزینه ی این حواس پرتی ها در زندگی کاری و زندگی شخصی ما ثبت شده است.

محققان دانشگاه کالیفرنیا اروین، دریافته اند که یک کارمند دفتری بعد از حواس‌پرتی ۲۵ دقیقه زمان می خواهد تا به کار اصلی اش بازگردد و آزمایشی که توسط نویسندگان “اثر فلات: از رکود به موفقیت رسیدن” انجام گرفته است نشان می دهد که فاصله ی میان کار، دقت کاری را تا ۲۰ درصد کاهش می دهد.

حواس پرتی های دیگری هم وجود دارند که کمتر مشهود هستند. پر کردن اطرافتان از افراد منفی نشان داده است که بر افزایش وزن، سیگار کشیدن و حتی احتمال طلاق تاثیردارد. این قدم ها را بردارید تا بتوانید از پس حواس پرتی های شناختی و احساسی برآیید و تمرکز و موفقیت تان را افزایش دهید.

 

۱-  موانع زمانی را از بین ببرید – برای کار، ورزش یا افرادی که به آنها اهمیت می دهید- تلفن و کامپیوترتان را خاموش کنید. اپلیکیشن رایگان self control را دانلود کنید که وبسایت های گیج کننده مانند شبکه‌های اجتماعی و صفحات اخبار را برای مدت زمان مشخصی خاموش می کند.
۲ – به خودتان زود به زود استراحت بدهید.
اگر شما می توانید ۲۴ ساعته و ۷ روز در هفته کار کنید، به این معنا نیست که بدن شما هم اینطور طراحی شده است.
۳ – به سلامتی فیزیکی تان اهمیت بدهید
ورزش کردن، خواب مناسب، خوراک سالم و تمام چیزهایی که می دانید می تواند سلامت ذهنی و تمرکز شما را ارتقا دهد را در برنامه تان بگنجانید.
۴-  نوتیفیکیشن های تلفن هوشمندتان را خاموش کنید
تعداد دفعاتی که در روز ایمیل هایتان، پیام ها و شبکه های اجتماعی را چک می‌کنید، محدود نمایید. از وسوسه چک کردن مداوم این برنامه ها خلاص شوید.
۵-  سخت ترین وظایفتان را اول صبح انجام دهید و خودتان را راحت کنید.
آیا ایمیل سختی دارید که باید بفرستید؟ صورتحسابی ک باید پرداخت کنید؟ مکالمه ای که می بایست داشته باشید؟ اول از همه آن را انجام دهید تا بتوانید طی روز اثر بخش باشید.
۶-  افراد منفی را از زندگیتان حذف کرده یا تعداد شان را به حداقل برسانید
اینها افرادی هستند که نقش قربانی را بازی می کنند، عادت های ناسالم دارند و باعث می‌شوند که نسبت به خودتان حس بدی داشته باشید. سعی کنید اطرافیانتان را پر از افرادی کنید که مثبت، متمرکز، اثربخش و جاه طلب هستند. به یاد بیاورید که قانون سخنران جیم ران چه بود؟ شما میانگین پنج نفری هستید که بیشتر وقتتان را با آنها سپری می کنید.
“شما میانگین پنج نفری هستید که بیشتر وقتتان را با آنها سپری می نمایید”

دیدگاهتان را بنویسید