ارل نایتینگل – بیوگرافی + کتاب ها + دوره‌های صوتی و ….

ارل نایتنیگل:

ما می‌توانیم اجازه دهیم اتفاقات بیرونی تعیین کننده زندگی ما باشد و یا مسیولیت زندگی خود را به عهده بگیریم و آن را طوری که دوست داریم بسازیم.

 

ارل نایتینگل ، در سال ۱۹۲۱ در لس آنجلس ، کالیفرنیا متولد شد. در سال ۱۹۳۳ ، پدرش، او و مادر و دو برادرش را ترک کرد. این اتفاق در زمانی افتاد که رکود شدیدی در آمریکا رایج شده بود و میلیون‌ها نفر بیکار شده بودند. مادر ارل در یک کارخانه خیاطی کار می کرد تا بتواند مخارج سه پسر خود را فراهم کند.

آنها در شهر تنت ، پشت آپارتمان‌های قدیمی در کنار دریا در لانگ بیچ ، کالیفرنیا زندگی می کردند. اگرچه به نظر می‌رسید که زندگی در فقر شدید برای بسیاری از بچه های دیگر کاملا عادی باشد و باعث ناراحتی آن‌ها نشود، اما این موضوع یعنی فقر  ارل را به شدت ناراحت می‌کرد و آزار می‌ٔداد.

ارل نایتنیگل می خواست بداند که چرا آنها اینقدر فقیر هستند، در حالی که دیگران، به نظر وی ، به نظر می رسید که بسیار ثروتمند باشند. چرا برخی از مردم اینقدر بدبخت بودند ، در حالی که دیگران خیلی خوشحال بودند. ارل نمی‌توانست پاسخ سوالات خود را از مادر یا سایر نزدیکان و بزرگترها بگیرد.

او از کودکی در کتابخانه عمومی کالیفرنیا و با مطالعه کتاب‌ّهای مختلف به دنبال جواب این سؤال بود که:

کسی که هیچ چیز ندارد و زندگی خود را از صفر شروع می‌کند چگونه می‌تواند به اهدافی که برای او مهم هستند برسد و به موفقیت در زندگی برسد؟

این تمایل شدید او برای یافتن پاسخ این سوال بود که باعث شد یکی از پایه‌گذاران و بزرگترین متخصصان موفقیت فردی و رشد شخصی در جهان شود. او در کودکی جستجویی را شروع کرد که بیست سال طول کشید و حتی باعث شد که ادیان مختلف و فلسفه و روانشناسی را مطالعه کند.

اولین فعالیت رادیویی او در سن ۱۷ سالگی شکل گرفت. زمانی که تصمیم به پیوستن به تفنگداران دریایی ایالات متحده گرفت. او در سال ۱۹۴۱ ، در حین خدمت، در هاوایی در ساحل پرل هاربور مورد حمله ژاپنی‌ها قرار گرفت، ارل یکی از تنها دوازده بازمانده از آریزونا در آن زمان بود.

در حالی که به عنوان عضو سپاه دریایی خدمت می کرد، به وی فرصتی داده شد تا به عنوان اعلام کننده ، کار داوطلبانه‌ای با رادیو محلی انجام دهد. او از این‌کار لذت می‌برد و همواره دوست داشت که روزی مجدد بتواند در رادیو صحبت کند و سرانجام، پنج سال بعد هنگامی که تفنگداران دریایی را ترک کرد همراه            همسرش به فونیکس نقل مکان کردند و سپس به شیکاگو رفتند تا بتوانند شغل جدیدی برای خود راه‌اندازی کنند. او برنامه تفسیر روزانه خود در رادیو WGN را شروع کرد. خیلی زود با ایستگاه رادیو یک قرارداد فوق‌العاده بست. تا سال ۱۹۵۷ در رادیو کار کرد  و چنان موفق شد که در سن پایین ۳۵ سالگی خود را بازنشسته کرد.

وقتی که ارل نایتنیگل در ۲۸ مارس ۱۹۸۹ درگذشت ، پل هاروی در برنامه رادیویی خود این خبر را با این جمله به اطلاع شنوندگان رادیو رساند:

“صدای آواز نایتنیگل خاموش شد”

استیو کینگ دوست خوب ارل نایتنیگل و گوینده رادیویی او، درباره ارل نایتینگل می‌گوید:

، “ارل نایتنیگل هرگز اجازه نمی داد یک روز بگذرد و او چیز جدیدی یاد نگرفته باشد و به نوبه خود، آن را به دیگران آموزش نداده باشد.”

در هنگام مرگ وی ، پیام های ضبط شده‌اش در سراسر جهان پخش می‌شد و این پیام‌ها الهام بخش بسیاری از مردم از همه فرهنگ ها ، ملیت ها و نژادها بود تا زندگی خود تغییر داده و به بهترین زندگی ممکن تبدیل کنند.

 

 

 

نقاط طلایی زندگی

ارل از موفقیت‌های بزرگی که به دست می‌آورد لذت می‌برد. او به مدت ۱۳ سال ، کارهای متفاوتی انجام داد. از گوینده و نویسنده انگیزشی رادیو گرفته تا نمایش رادیویی و انجام تبلیغات مختلف. در طی این دوره موفق از کارهای مختلف، در سن ۲۹ سالگی کتاب “بیندیشید و ثروتمند شوید” ناپلئون هیل را خواند و شدیدا تحت تاثیر واقعیت ارایه شده در این کتاب قرار گرفت.

“ما به آنچه می‌ اندیشیم تبدیل می شویم.”

این جمله برای او مانند مکاشفه ای بود که همه آموخته‌ّهای قبلی‌اش را کامل کرد و به آن‌ها نظم داد. آن شش کلمه ساده بالاخره پاسخ سوال مهم و بزرگی که از کودکی در سر داشت را برایش روشن کرد ، راز موفقیت در زندگی چیست؟ پاسخ برایش کامل روشن شده بود.

تمام آموخته‌های قبلی برایش شکل تازه‌ای پیدا کردند.  همه آن‌چه در سالهای طولانی مطالعه خود خوانده بود و همه حقایقی را که بارها و بارها تکرار کرده بود. آن‌چه از امثال عهد جدید فهمیده بود ، تا نوشته‌های امرسون همه به هم پیوند خورد و به یک نتیجه رسید. پس از رسیدن به جواب‌هایش ، شروع به كار روی كتاب خود ، “عجیب ترین راز” كرد ، این کتاب یکی از موفق‌ترین کتابهای سال ۱۹۵۶ بود و این کتاب را به صورت صوتی هم ضبط کرد. این فایل ضبط شده صوتی بیش از یک میلیون نسخه فروخته شد. ارل نایتنیگل با این فروش اولین فردی شد که مدال طلای ضبط را ببرد.

 

در سال ۱۹۶۰ ، ارل پیشنهادی را از لوید کانانت ، که یک شرکت کوچک سفارش پستی تأسیس کرده بود ، پذیرفت و آنها با هم شرکت Nightingale-Conant Corporation شیکاگو را تشکیل دادند. این امر وی را برای تحقق خواسته‌های موردعلاقه خود توانمند کرد.

سپس این دو نفر جزو پیشگامان صنعت توسعه شخصی شدند. آنها همچنین یک برنامه رادیویی کوتاه روزانه با عنوان “جهان در حال تغییر” تهیه کردند که در بیش از ۲۳ کشور مختلف از آمریکا ، آفریقای جنوبی و جزایر اقیانوس آرام و بخش های دیگر پخش می‌شد. آنها در کنار هم یک کتاب صوتی موفق دیگر با عنوان “پیشرو باش” را تولید کردند.

 

دستاوردها

در سال ۱۹۷۶ ، ارل برای کار خود “عجیب ترین راز” به اولین رکورد طلایی دست یافت. او همچنین برنده جایزه گلدن گاول از “Toast Masters International؛” شد.

وی سپس تا سال ۱۹۸۵ به فعالیت خود ادامه داد و به عضویت “انجمن پخش کنندگان ملی و تالار مشاهیر رادیو ملی” درآمد. در همین دوره – اواسط دهه هشتاد ، ارل کتاب دیگری به نام “بزرگترین اکتشافات ارل نایتنگل ” نوشت و “مدال طلای ناپلئون هیل را برای تعالی سواد آموزی” دریافت کرد.

 

در طول عمر خود ، ارل نایتنیگل بیش از ۷۰۰۰ برنامه رادیویی ، ۲۵۰ برنامه صوتی و همچنین برنامه‌های تلویزیونی و تصویری فراوانی تولید کرد.

 

11 دیدگاه

به گفتگوی ما بپیوندید و دیدگاه خود را با ما در میان بگذارید.

 • کوین ترودو ادعا کرده که ارل نایتینگل اقدام به اموزش ناپلئون هیل کرده و اون ازش خواسته زندگی ثروتمندان و افراد موفق رو بررسی کنه و باهاشون صحبت کنه و بعد نتایج رو به صورت کتاب منتشر کنه.
  نمیدونم صحت این موضوع چقدره.
  چیزی درباره این موضوع شنیدید.

  • سلام دوست عزیز
   از این‌که به بزرگان موفقیت علاقه‌مندید به شما تبریک می‌گوییم.
   شایدخیلی هم مهم نباشد. مهمتر از انیکه ارل نایتنیگل از ناپلیون هیل خواسته است یا خیر، این است که از آموزشهای این بزرگان موفقیت استفاده کنیم و بتوانیم زندگی خود را تغییر دهیم.
   بزرگان امروز موفقیت مثل برایان تریسی آنتونی رابینز و خیلی اساتید دیگر خود شاگردی بزرگانی مثل ارل نایتنیگل و جیم ران را کرده‌اند.
   یادگیری از این اساتید موفقیت می‌تواند باعث رشد سریع و پیشرفت ما در زندگی و موفقیت شود.
   موفق باشید

  • البته براساس مطالعات مفصل بنده در مورد ارل نایتنیگل، او با خواندن کتاب بیندیشید و ثروتمند شوید به ایده اصلی کتاب عجیبترین راز رسید و به قول خودش وقتی جمله تو به همان چیزی که می اندیشی تبدیل میشوی را در کتاب بیندیشید و ثروتمند شوید ناپلیون هیل خواند همه آموخته های قبلی اش شکل گرفت و به هم پیوند خورد.
   ضمن اینکه ناپلیون هیل کتاب بیندیشید و ثروتمند شوید رادر سال 1937 نوشته است و ارل نایتنیگل ۲۰ سال بعد یعنی در سال 1957 کتاب عجیبت ترین راز را تهیه کرده است.
   موفق باشید

   • ممنونم ازت بابت توضیحات خوب و کاملی که بهم دادی
    میدونی در حال گوش دادن به فایل های اقای ترودو هستم
    و برای همین در حال بررسی زندگیش و اینکه واقعا حرفهایی که میزنه رو میشه روش حساب کرد یا طبق بازاریاب فوق العاده ای که بوده اینهام صرفا جهت بازاریابیه
    از اونجایی که توی فایلی که گوش میدم حرف جدیدی نمیزنه
    و در کل میشه گفت جمع بندی کرده و اون اصول اساسی رو به شیوه خیلی جذاب و گیرایی داره ارائه میده و من خیلی دورش رو دوست داشتم
    ولی لازم دیدم بررسی کنم که بخوام از بقیه منابع چشم پوشی کنم و برای این منبع وقت بزارم یا اینکه نه برم سراغ همون منبع اصلیه
    و البته خودش هم اعلام میکنه که فقط پیغام رسونه و اینها صرفا حرفای خودش نیست.

    • دوست عزیز
     قطعا مطالب مطرح شده توسط اساتید جدیدتر موفقیت تکرار صحبتهای استاتید قدیمی تر هست. البته با مثالهای جدیدتر و روش ارایه احتمالا جذابتر و بهتر.
     اگر به راستی به دنتال موفقیت هستید که مطمینم چنین است پیشنهاد می‌کنم علاوه بر مباحث نگرشی و درونی مثل قانون جذب و باورها به موارد عملی موفقیت هم بپردازید.
     هیچ شک وتردیدی در تاثیر نگرش و باورهای ما بر موفقیت و نتایجی که میگیریم نیست اما تجربه چندین ساله من نشان میدهد که بدون عمل هیچ یک از این موارد کارایی ندارد.
     یکی از دلایل علاقه من به ارل نایتنیگل در میان سایر اساتید موفقیت همین است. گرچه کمتر شناخته شده است اما روی نگرش و عملگرایی هردو تاکید دارد.
     منکر اهمیت نگرش و تفکر و ذهن نمی شود اما در کنار آن به عمگرایی هدف گذاشتن و به دنبال هدهف بودن و برای آن تلاش کردن هم می پردازد.
     چیزی که در اکثر اساتید جدید موفقیت دیده نمی شود. یا همه چیز را در نگرش و باور و جذب می بیینند یا فقط روی عادت و تلاش پشتکار تاکید می کنند.
     موفق باشید
     رای

  • عزیزه دل. کوین ترودوی بزرگوار این حرفو نزده.شخصی که به ناپلون هیل آموزش داد اندروکارنگی ثرومند ترین شخص زمان خود بود ارل نایتنیگل هم در زمان خود در دوره ۸ ساله پیاپی پنجمین ثروتمند جهان بود و افراد موفقی همچون اشنوگل و تیم کوک بر اساس گفته خودشون موفقیت هاشون رو مدیون آموزش های آقای نایتنیگل هستند. امیدوارم مفید بوده باشه:)

  • اندرو کارنگی از ناپلئون هیل خواست که بره و زندگی افراد موفقی مثل ادیسون،هندری فوردو…ببینه و ازش یه کتاب بنویسه

  • درود بر شما.ارل نبود .اون کارنگی بود.اندرو کارنگی پولدارترین در زمان خودش که راز هایی رو برای ناپلئون فاش کرد.

  • سلام
   لطفا وارد حساب کاربری خود شده و از بخش دانلودها فایل کتاب را دانلود کنید.
   موفق باشید

دیدگاهتان را بنویسید