۱۰ راز ثروت میلیاردرهای معروف

حتما شما هم دوست دارید بدانید تفاوت اساسی ثرتمندان با بقیه افراد در چیست؟

در اینجا ۱۰ عادت اساسی که بین همه ثروتمندان مشترک  است را برای شما معرفی می کنیم. مطمین باشید که این عادتها و نگرش آنهاست که باعث ثروت شده است. و در واقع ثروت  این عادات را نساخته است بلکه این عادات ثروت را برای آنها به ارمغان آورده است. به همین دلیل شما هم می توانید با کسب این عادتها و انجام آنها ثروت مورد نظر خود را کسب کنید. ارسطو می گوید:

«ما به آنچه که مرتب انجام می‌دهیم بدل می‌شویم، پس برتری یک فعل نیست، بلکه یک عادت است.»

۱- هدف گذاری کردن ثروتمندان

 

راز ثروتمند شدن در هدف گذاری کردن است

همه ثروتمندان دارای  اهدافی هستند که آنها را پولدار می‌کند. هیچ‌کس اتفاقی ثروتمند نمی‌شود، برای ثروتمند شدن باید اول واقعا بخواهید که ثروتمند شوید؛ شما باید هدف مهم ثروتمند شدن را داشته باشید.  پس باید به طور واضح و مشخص به خودتان بگویید: «من می‌خوام ثروتمند بشم».  تأکید بر این هدف،باعث می شود که  انگیزه‌ی شما بیشتر شود و همه‌ی اقدامات و تلاش‌هایتان در راستای رسیدن به هدف قرار می‌گیرد. بدون داشتن هدف هرگز مقصدی هم در کار نیست؛ اما وقتی هدف و مقصد خود را مشخص کنید می توانید تصویر زیبا و جذاب آینده خود را ببینید و همین تصویر می توند به شما نیروین پیشروی و تلاش بدهد تا در مسیر دستیابی به آن هدف حرکت کنید و نهایتا به آن برسید.

 

۲-  تمرکز ثروتمندان بر یک کار مشخص

 

راز ثروتمند شدن در تمرکز بر یک کار است

تا به حال به روش کار لیزر دقت کرده اید؟ لیزر می تواند  سخت‌ترین اشیاء را برش دهد و به هر چیزی  هرچه هم سخت باشد می تواند نفوذ کند. به نظر شما دلیل آن  چیست؟  بسیار ساده است. اصلا چیز عجیب و پیچیده ای نیست. لیزر یک ویژگی خاص دارد و آن این است که اشعه‌ی لیزر متمرکز است و تمام قدرتش را بر تنها یک  نقطه‌ای مشخص از یک شی‌ء متمرکز می‌کند و  آن‌قدر این تمرکز را ادامه می‌دهد که باعث ذوب شدن نقطه‌ی مذکور می‌شود.  روش عملکرد ثروتمندان هم دقیقا مانند لیزر است. ثروتمندان همان طور که در بخش یک گفتیم دارای اهداف مشخص و بزرگی آنها کاملا به اهداف خود پایبند هستند و همه‌ی تلاش‌های خود را برای رسیدن به اهداف‌شان متمرکز می‌کنند. آنها آن‌قدر تلاش می‌کنند تا به اهداف‌شان برسند. تفاوت آنها با ا دم‌های معمولی  همین تمرکز است. آدم‌های معمولی  بر هیچ چیز تمرکز نمی کنند. آنها هر چه پیش آید را خوش می‌دانند یا اگر هم ندانند، هیچ گاه  تصمیم‌گیرنده نیستند.  برای ثروتمند شدن باید هدف مشخص داشت و تمام زندگی خود را به آن هدف متمرکز کرد.

 

۳- وقت برای ثروتمندان طلاست

 

ثروتمندان وقت را طلا می دانند

 

برایان تریسی : «ثروتمندان، درآمدان را به ساعت می سنجند نه به ماه یا سال». آنها قدر زمان را به خوبی می‌دانند. با سنجش درآمد به ازای هر ساعت می توانند بفهمند که  چه موقع و با چه کاری زمان خود را تلف کرده‌اند. ثروتمندان برای انجام هر کاری  زمان‌بندی دقیق دارند و  حتی برای یک دقیقه هم ارزش قائل‌اند. هیچ ثروتمندی در هیچ کجای دنیا  وقت خود را پای تلویزیون یا شبکه‌های اجتماعی تلف نمی‌کند. بیایید ما هم کمتر وقت خود را در پای تلویزیون یا در اینترنت  و پای تلگرام و اینستا گرام تلف کنم و قدر زمان گران بها را بدانیم.

۴. ثروتمندان کمتر از درآمدشان خرج می‌کنند

 

برای ثروتمند شدن مواظب دخل و خرج خود باشید

 

وارن بافت می گوید:

«آنچه را که بعد از خرج کردن باقی مانده است، ذخیره نکن؛ آنچه را که بعد از ذخیره کردن باقی مانده‌ است، خرج کن.»

از زمانهای قدیم و از زبان بازاری ها و ثروتمندان حتی بیسواد قدیم هم شنیدهایم که  سعی کنید دخل‌تان خیلی بیشتر از خرج‌تان باشد. یعنی اینکه همیشه کمتر از درآمدتان خرج کنید. افرادی که نگرش اقتصادی خوبی  ندارند، هیچ‌وقت پولدار نمی‌شوند چرا که  به محض افزایش موقتی درآمد، شروع به خرج کردن می‌کنند و هزینه‌هایشان زیاد می‌شود.  یعنی هزینه هایشان همیشه با افزایش درآمدشان افزایش پیدا می کند و عملا چیزی برای پس  انداز باقی نمی ماند. برای ثروتمند شدن، این پند را هرگز فراموش نکنید «همیشه ۱۰ درصد درآمد خود را ذخیره کنید». اما یادتان  هم باشد که این تنها یکی از شروط لازم برای ثروتمند شدن است.

۵. ثروتمندان همیشه کار می‌کنند

 

راز ثروتمند شدن در سخت کار کردن است

 

نگاهی به زندگی ثروتمندان بزرگ بیندازید. همه آنها حتی در سنین بالا هنوز مثل دوران جوانی خود ساعتهای زیادی در روز کار می کنند. ثروتمندان به هیچ‌وجه تنبل نیستند. آنها سخت کار می‌کنند. اگر بحث ثروتمندانی که ثروت به آنها به ارث رسیده است را هم بکنید نباید فراموش کرد که «ثروتمند ماندن» آسان‌تر از «ثروتمند شدن» نیست. هرچند شما قطعا ثروتمند نیستید که در حال مطالعه این مطلب هستید، اما حتی  اگر ثروت شما از آسمان هم بر سرتان ببارد، برای نگهداری از آن باید کار و تلاش کنید. کسی که همیشه کار و فعالیت می‌کند همیشه در جریان شرایط محیط است و در نتیجه فرصت‌های بیشتری برای کار و رشد دارد. ثروتمندان از مبارزه با سختی و کار زیاد، واهمه ندارند و دست به کارهایی می‌زنند که اغلب افراد عادی دور و بر آن هم نمی‌چرخند.

 

۶. ثروتمندان یادگیری و رشد شخصی دایمی  دارند

 

ثروتمندان مدام در حال یادگیری هستند

 

دانایی بیشتر باعث درآمد بیشتر می شود. یادگیری، دایمی و رشد شخصی مرتب باعث ایجاد  قدرت  در شما می شود. قطعا  کار و تلاش لازمه‌ی ثروتمند شدن است، اما کافی  نیست. برایی  کسب درآمد باید به این فکر کنید که در مقابل درآمد ی که کسب می کنید چه ارزشی را ارایه می کنید.  و تنها راه توسعه‌ی این ارزش، رشد شخصی  و یادگیری پیوسته است. سعی کنید همواره در حال آموزش مهارت‌های جدید باشید.

 

۷. همنشینی با ثروتمندان

 

راز ثروتمند شدن دوستی با ثروتمندان است

 

ما همواره میانگین ۵ نفر از نزدیک ترین دوستان و همنشین هایمان هستیم. چه در زمینه ثروت چه دانش و هر مسیله دیگر. بنابراین ثروتمندان در انتخاب همنشین هایشان دقت زیادی دارند. آنها معمولا دوستانی مانند خودشان دارند. از قدیم گفته‌اند: «دوستانت را نشان بده تا بفهمم چه کسی هستی». شاید شما در حال حاضر چندان ثروتمند نباشید، اما معاشرت با افراد ثروتمند بر منش و سبک زندگی شما اثر می‌گذارد. ضمن اینکه فرصت‌ها و محیط‌های جدیدی را نیز برای شما ایجاد می کند.

۸. ثروتمندان پشتکار دارند

 

 

پشتکار یکی از ویژگی های بارز همه ثروتمندان است. آنها هیچ‌گاه تسلیم نمی‌شوند. ثروتمند شدن هیچ وقت یک دفعه اتفاق نمی افتد. بلکه یک فرایند ارام و زمان بر و  حاصل سال‌ها تلاش و شکست و پیروزی است. ممکن است در سفر به سوی هدف، بارها سرمایه‌ی خود را از دست بدهید. اما با درس گرفتن از اشتباهات و کسب تجربه، بالاخره استقلال مالی کسب خواهید کرد و به آرزوهایتان می‌رسید.

 

۹. ثرومتندان حساب شده ریسک می کنند

 

راز ثروتمند شدن در خطر کردن حساب شده است

 

ثروتمندان عاشق ریسک کردن هستند. آنها وقتی تصمیم به انجام کاری می گیرند آن را انجام می دهند و آنچه برایشان اتفاق می افتد را می پذیرند. اگرچه ممکن است  گاهی با اتفاقات غیرمنتظره روبه‌رو شوند اما همچنین  گاهی فرصت‌های دلپذیر و اتفاقی، سرعت‌شان را بیشتر می‌کند. برای ثروتمند شدن باید شجاع باشید، اما یک شجاعِت منطقی. باید  جرأت شروع کردن داشته باشید، اگر قرار باشد که هیچ ریسکی وجود نداشته باشد پس باید هیچ کاری نکنید و در خانه بمانید. باید شروع کنید و از عواقب کار نترسید؛ اما در عین حال باید دقت کنید و آمادگی کافی برای  مواجه شدن با هر مشکلی را داشته باشید.

۱۰.   ثروتمندان بخشنده هستند

 

ثروتمندان دست و دلباز هستند

 

تقریبا همه ثروتمندان جهان  بخشنده‌اند. اگر داستان زندگی هر کدام از آنها را بخوانید، می بینید که  بسیار انسان‌دوست هستند. مثلا راکفلر، بیل گیتس، اندرو کارنگی و خیلی‌های دیگر، فعالیت‌های گسترده‌ای در زمینه‌ی امور خیریه دارند.

 

راز ثروتمند شدن تغییر نگرش ها و عادتهای شماست

با کسب عادتهای بالا می توانید گام بزرگی در جهت ثروتمند شدن بردارید.

دیدگاهتان را بنویسید