5 عادت افراد موفق که باعث خوشبختی آنها می‌شود

لحظه‌ای بود و لحظه دیگر پرکشیده بود.

این توصیف سال­ها شادی من بود. من مادیات را جمع­‌آوری کردم و برای بدست آوردن خوشبختی به اهداف مختلفی دست یافتم، اما خوشبختی پایدار از من دور شد.

اگر حواسمان نباشد،خود را بیش از حد پرکار، تحت فشار و مهم­تر از همه ناراضی خواهیم دید- همه این­ها برای رسیدن به آرزوها و اهدافمان است.

همه ما می­‌خواهیم زندگی شادتری داشته باشیم، اما گفتن این کار آسان­‌تر از عمل به آن است.

پس از رسیدن به یک دوراهی در زندگی­‌ام و درک اینکه تحسین­‌ها، عناوین و دیگر چیزها منجر به خوشبختی همیشگی نمی­‌شوند، هنگام مطالعه درمورد افراد موفق که همیشه از زندگی خود راضی بودند، با سرعت شروع به خواندن کتاب­‌های پرورش شخصیت کردم.

فهمیدم که خوشبختی در یک لحظه به طرز جادویی از راه نخواهد رسید و چیزی هم نیست که به ما  هدیه شود.

خوشبختی چیزی است که باید خودمان آن را تولید کنیم. این عادت­های خیلی بزرگ نیستند، بلکه اقدامات ساده­‌ای هستند که در طول روزهای پر ازمشغله­‌ی خود از آن­ها چشم پوشی می­‌کنیم.

 

در ۵ عادت خوشبختی آورده شده است که من آن­ها را در همه افراد موفق مشاهده کرده‌آم…

  1. افراد موفق خود را دوست داشته و قبول دارند.

نحوه برخورد با خود به عنوان فشارسنجی عمل می­کند که انتظار دارید دیگران با شما رفتارکنند. اولین قدم برای دوست داشتن خود این است که به سلامتی خود اهمیت زیادی قایل شوید.

افراد موفق تشخیص می­دهند که سلامتی عالی فراتر از شکل ظاهری آن­ها است. آن­ها درک می­‌کنند که خوب بودن حس ذهنی و عاطفی آن­ها یک عامل جدایی ناپذیراز شادی آن­ها است.

افراد موفق با نظارت بر زبان دنیای درونی خود، خود را برای آنچه که هستند می پذیرند. آنها به خود اعتماد می کنند و با وجود تردید در خودشان که اغلب در هنگام رفتن به دنبال رویاهایمان با ما همراه است، به جلو حرکت می کنند.

  1. افراد موفق سفر در زمان ندارند.

افراد موفق می­‌فهمند که زندگی در گذشته فقط باعث پشیمانی و حسرت برای موقعیت­هایی است که دیگر نمی­‌توانند آن­ها را تغییر دهند.

افراد موفق تنها راه دستیابی به زندگی، خوشبختی و اهدافی که آرزو دارند را تمرکز بر لحظات فعلی می دانند – تنها لحظاتی که تحت کنترل آنهاست.

هر لحظه­‌ای که وقت خود را برای سفر به گذشته یا آینده می­‌گذرانید، در حال از بین بردن خاطرات احتمالی هستید که می­تواند در این لحظات ایجاد شود.

  1. افراد موفق، تجربیات نسبت به چیزها را ارزشمند می‌­دانند.

زندگی در دنیای امروز، شما را وسوسه می­‌کند که بیشتر در دام امیال بیافتید. به هر کجا که برگردیم، پیام­هایی وجود دارد که به ما می­‌گویند ما به چیزهای بیشتری نیاز داریم یا چیزهایی که داریم کافی نیست.

اما خوشبختی چیزی نیست که بخواهد از طریق وسایل مادی مانند اتومبیل، اسباب یا اندازه خانه شما حاصل شود.

افراد موفق می­‌فهمند که شادی با عناوین شغلی و اعتبارسنجی از دیگران آشکار نمی­‌شود. همه این احساسات زودگذر هستند که محو شده و خلائی بر جای می­‌گذارند.

شادی از طریق تجربیات زندگی ما شکل می­‌گیرد. تجارب مختلفی که در زندگی داریم، به ما کمک می­‌کند تا یک هویت همراه با خاطراتی ماندگار ایجاد کنیم که قابل تکرار نیستند و به راحتی خریداری نمی­‌شوند.

خوشبختی انجام کاری است که ما آن را دوست داریم نه کاری که در نظر دیگران ارزش داشته باشد.

  1. افراد موفق در انتخاب شرکتی که قرار است در آن مشغول شوند بسیار سخت­گیر و حساسند.

شما به محیط اطراف خودتان تبدیل خواهید شد…

به قول جیم رون، “شما میانگین 5 نفری هستید که بیشترین وقت را با آن­ها می­‌گذرانید” این اصل مهمی است که همه افراد موفق آن را جدی می­‌گیرند.

شرکتی که درآن مشغول هستید، مانند بیماری عفونی مرری است و بر نگرش، طرز فکر و رفتار شما نسبت به زندگی تأثیر می­‌گذارد.

اگر محیط شما مثبت و بلند پروازانه است و به چشم‌­اندازهای زندگی توجه دارد، همان چیزی است که قرار است باشید. اگر برعکس است، پس انتظار داشته باشید که ناراضی باشید و به همان اندازه موفق نباشید.

افراد موفق وقت خود را برای افرادی صرف می‌کنند که به آنها الهام می دهند و آنها را بهتر و شادتر از گذشته می‌نمایند.

اما افراد موفق متوجه می­‌شوند، بعید است که بتوانند جلوی همه افراد منفی زندگی خود را بگیرند. با این حال، آنها می­‌توانند تعاملات خود را با آن­ها به حداقل برسانند.

 

  1. افراد موفق همیشه تصویر بزرگی را در ذهن دارند.

افراد موفق نمی­‌گذارند مسائل کوچک و پیش پا افتاده زندگی شاد آن­ها را بهم بریزد. آن­ها می­‌فهمند که نمی­‌توانند همه چیز را کنترل کنند و بنابراین اجازه نمی­‌دهند که این موقعیت ها فضای ذهنی ارزشمندشان را که برای موضوعات مهم تراست، اشغال کنند.

آن­ها می­‌فهمند که عقب نشینی بخشی طبیعی از چرخه زندگی است و چشم انداز کلید حفظ خوشبختی در آن زمان خاص است.

یک سوال مهم که افراد موفق از خود می­‌پرسند، این است که آیا دراین طرح بزرگ دیگر مسائل مهم است؟

در غیر این صورت، آن­ها شرایط را با آنچه که هست قبول و تایید می­‌کنند؛ اما اجازه نمی­‌دهند آن­ها را از خوشبختی بازدارد.

وقتی می­‌خواهید شادتر شوید، جستجوی اعتبار و ارزش از افراد دیگر و یا مصرف چیزهای دیگر وسوسه برانگیز است. اما یادتان باشد شادی پایدار در زندگی شما از دنیای خارجی منشا نمی­‌گیرد.

با اجرای این پنج عادت زندگی موفقی داشته باشید. به یاد داشته باشید مهم­ترین اصل، اجرای این عادت­ها برای داشتن زندگی شادتر است.

 

2 دیدگاه

به گفتگوی ما بپیوندید و دیدگاه خود را با ما در میان بگذارید.

  • از پیج آشنا شدم حدوداا ۲ماه بیشتره که هستم خیلی عالی بود برای موفقیتم بسیار لازم داشتم که این آموزش هارو داشته باشم پیش به سوی موفقیت بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید